Co se povedlo


Letové prostory pro amatérské létání (ULL, PG, MPG,…) – iProstory

Věnujete-li se podobně jako já některému z leteckých sportů, jistě už jste zjistili, že omezení plynoucí z letových prostorů nad ČR / SR tvoří pěknou džungli a vyznat se v ní je pěkná otrava. Tahle aplikace v sobě obsahuje všechny letové prostory (SUA – special use airspaces), které nad ČR  a SR potkáte do cca FL195, tedy ty, které Vás při amatérském létání na PG, MPG, ULL apod. nejvíce omezují.

Jedu například autem okolo pěkné loučky, kde by se dalo krásně odstartovat s MPG tříkolkou. Jednoduše vytáhnu iPhone a na první dotek mám jasno, zda se tu dá odstartovat (nejsem např. v CTR Praha?) a pokud ano, tak do jaké výšky mohu nastoupat (v jaké výšce že začíná to TMA II Praha?).

Dostupné pro iPhone a iPad. Aplikace pokrývá ČR a SR.

Download_on_the_App_Store

 

screen568x568-3 screen568x568 screen568x568-2 screen568x568-4

 

CPUHeat

Prográmek, který měří teplotu procesoru Vašeho Macu a po rozkliknutí zobrazí otáčky jeho ventilátoru(ů). Asi namítnete, že takovýchto utilitek je na Appstore i mimo něj celkem dost. To je sice pravda, ale tahle utilitka zabírá bezkonkurenčně nejméně paměti i CPU – prostě nedělá žádné zbytečnosti ;). Umí nastartovat s přihlášením uživatele, zobrazit teplotu ve stupních Celsia nebo Farenheita a můžete měnit i interval načítání zobrazovaných hodnot.

CPUHeat1

Ke stažení zdarma je zde: CPUHeat (.zip).